Cukety

Sú jej plné trhoviská a obchody. Skvelo vyzerá a ešte lepšie chutí. Navyše je aj veľmi zdravá a plná vitamínov. Chcete detoxikovať telo či schudnúť? Tak nemeškajte a šup s ňou na panvicu. Cuketa je pre vás v tom prípade ako stvorená.

V tomto prípade platí, komu sa zelení – tomu sa nelení. Zelená cuketa totiž obsahuje množstvo provitamínu A, ktorý preniká hlboko do tela, až ku jadrám buniek, čím ovplyvňuje vaše celkové zdravie a dodáva vám energiu.

Cukety

Bez neho by sme boli unavení a nič by sa nám nechcelo robiť. Preto spomínaná zámena v porekadle. Okrem toho obsahuje táto chutná zelenina ešte: karotény, minerály: horčík, vápnik, železo, draslík, fosfor, vitamíny: A, B, C, vlákninu a asi 91 % vody.

Ak ste doteraz cuketu podceňovali a dávali od nej ruky radšej bokom, možno to budete teraz ľutovať. Cuketa je skutočne veľmi zdravá, čomu nasvedčuje aj fakt, že je skvelým prostriedkom detoxikácie organizmu. Okrem toho, že dokáže vaše telo vyčistiť od toxínov, je vďaka vysokému obsahu vody aj málo kalorická a vhodná pri úmysle zníženia hmotnosti, resp. pri redukčných diétach.

V obchode vyberajte mladé, svetlozelené a tenšie kúsky. Šupku nevyhadzujte, pretože aj v nej sa nachádza množstvo živín, minerálov a vitamínov. Mladá cuketa, ktorá ešte nemá jadierka sa pripravuje aj so šupkou, nakrájaná na kolieska. Pred použitím ju však nezabudnite poriadne umyť. Ak máte možnosť, zasaďte si ju v záhradke, ak nie, voľte radšej kúpu na osvedčených trhoviskách.